Прокурорський нагляд за додержанням вимог законодавства під час реєстрації повідомлень про факти смерті громадян

Приводами та підстави для порушення кримінального провадження за фактом вмисного вбивства є повідомлення, які надходять у вигляді телефонних дзвінків, усних повідомлень осіб, що виявили труп та медичних установ.

Для порушення кримінального провадження вказаної категорії достатньо факту виявлення трупу з ознаками насильницької смерті, або повідомлення про зникнення особи при обставинах, які можуть свідчити про скоєння стосовно неї злочину.

В усіх таких випадках слідчий повинен негайно порушити кримінальне провадження, внести його до Єдиного реєстру досудових розслідувань та терміново повідомити про це керівника органу прокуратури, з метою своєчасного призначення прокурора, який здійснює нагляд у формі процесуального керівництва.

З часу призначення у кримінальному провадженні процесуального керівника останній постійно здійснює нагляд за ходом розслідування, надає необхідні вказівки, у межах компетенції та при наявності потреби самостійно проводить окремі процесуальні дії, ініціює проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Протягом поточного року на території Жовтневого району М.Луганська скоєно та зареєстровано 3 кримінальних провадження про кримінальні правопорушення, передбачені ст. 115 КК України (вмисне вбивство), досудове розслідування у яких триває та контролюється прокуратурою району.

Прокуратурою району також здійснюється нагляд за станом додержання законодавства при складанні висновків за фактами смертей громадян, у випадках коли ці факти, згідно діючого законодавства не потребують внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а реєструються в журналі єдиного обліку злочинів.

Проведеною прокуратурою району на цьому напрямку роботи перевіркою встановлені порушення закону та з метою притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб внесено подання про їх усунення, яке направлено на ім’я начальника ГУМВС України в Луганській області.

Старший прокурор прокуратури

Жовтневого району м. Луганська                                                                           О. Швачка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*